טורבו לטויוטה

טורבו לטויוטה

הדגמים השונים של טויוטה, ובפרט הקורולה, נהנים מפופולריות רבה מאוד במדינות רבות בעולם וגם כאן בארץ ניתן לראות שלל טויוטות בכבישים. בהתאם גם טורבו לטויוטה הוא מוצר שיש לו ביקוש רב – ולנוכח ההשפעה העצומה שיש לו על ביצועי כל רכב, חשוב לבחור אותו באופן מושכל. בעמוד זה תמצאו מידע אודות טורבו באופן כללי וכן ספציפית לגבי דגמי טויוטה.

היתרונות של הוספת טורבו למנוע טויוטה

טורבו, שנקרא לפעמים גם מגדש, הוא חלק שהפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות, הן עבור דגמי טויוטה השונים והן עבור כלי רכב אחרים. הסיבה לכך היא התועלת הרבה של התוספת למנוע – כשמוסיפים טורבו לרכב ניתן להפיק הרבה יותר מהמנוע הקיים, וכך למשל טויוטה יאריס עם מנוע של 1.5 ליטר תתנהג בכביש כמו מכונית עם מנוע של 1.8 ליטר או אפילו 2 ליטר.

שדרוג הביצועים מבוסס על גזים שנפלטים ממילא מכלי הרכב. אותם גזים מנוצלים על-מנת לסובב טורבינה שהיא חלק מהטורבו, וזאת במהירות גבוהה. הסיבוב גורם לסיבוב של עוד טורבינה, שהתפקיד שלה בתוך המגדש הוא לינוק אוויר טרי ולדחוס אותו אל המנוע. הגדלת מסת האוויר במנוע לצד העלאת כמות הדלק באותה נקודת זמן מייצרת עוצמה רבה יותר למנוע.

תועלת נוספת היא צריכת דלק יעילה, ולכן גם צמצום זיהום האוויר.

שיפוץ טורבו בטויוטה או החלפה, מה עדיף?

הטורבינות שמהוות כאמור את הבסיס של כל טורבו לטויוטה נשחקות עם הזמן בגלל הפעולה האינטנסיבית שלהן. גם חלקים אחרים כמו תותבי פלדה או מחזירי שמן סובלים באופן טבעי מבלאי, ולכן נוצר כעבור מספר שנים של שימוש במגדש צורך בשיפוץ או החלפה של חלק זה.

במרבית המקרים ההמלצה היא להחליף, וזאת משום שעדיף להתבסס על חלק חדש או מחודש מאשר כזה שעבר תיקונים שונים. כשבוחרים באופציה של התקנת טורבו ולא שיפוץ, ישנה עוד החלטה חשובה: האם לרכוש טורבו חדש או כזה שהגיע מפירוק. האופציה הראשונה מספקת מקסימום תועלת, אבל גם העלות שלה גבוהה יותר. טורבו מפירוק יכול להיות מתוצרת מקומית, כלומר חלק שפורק מרכב שנע על כבישי הארץ, או כזה שיובא לארץ – וכדאי להעדיף את המגדשים שהגיעו מחו"ל, משום שבמרבית המקרים הם במצב טוב יותר.

בכל מקרה חשוב לוודא שהמקור של הטורבו לטויוטה אמין ואיכותי, ולכן ביצע בחלק זה את כל הבדיקות הנדרשות כדי לוודא שהוא ימלא את ייעודו באופן אופטימלי.

הדגשים החשובים בבחירת טורבו לטויוטה

בחירת טורבו לטויוטה מחייבת התאמה מדויקת לדגם הספציפי וגם לשנת הייצור, וזאת משום שרוב הדגמים השתנו לאורך השנים כך שייתכן צורך במגדש שונה. יבואנית חלקי חילוף לרכב עם ותק ובקיאות מקצועית מציעה מן הסתם גם טורבו לטויוטה היילנדר, גם טורבו לטויוטה יאריס, טורבו לטויוטה קורולה, אוונסיס, קאמרי, היילקס, פירוס וכו'.

דגש נוסף הוא איכות ההתקנה: כפי שחשוב לבחור נכון את מקור הטורבו לרכב, ובפרט במקרים שבהם מדובר על חלק מפירוק (שהמחיר שלו כאמור אטרקטיבי במיוחד), כך חשוב לוודא שהמוסך שיבצע עבורכם את הוספת הטורבו או החלפתו בטויוטה שלכם הוא מוסך מקצועי שכבר צבר ניסיון בביצוע מלאכה ספציפית זו.

טורבו לטויוטה
דרגו אותנו