טבעות מנוע רינגים טבעת גז דחיסה טבעת שמן שלמה נאור - ייבוא מנועים מחו”ל

מנועים לרכב בירושלים

המנוע הוא כמובן המרכיב העיקרי בכל רכב מכל סוג שהוא. חשוב מאוד לשמור על המנוע ולהקפיד על תחזוקה נאותה שלו בהתאם להנחיות יצרנית הרכב – כולל טיפולים תקופתיים במועד ובמוסכים מורשים בלבד – אבל גם כשהנהגים זהירים ומתנהלים באחריות רבה עדיין ייתכנו תקלות מסוימות ובנוסף כל מנוע נשחק עם הזמן מעצם ההפעלה שלו. בהתאם ישנם מצבים שבהם נדרשת החלפת מנוע לרכב בירושלים, וכשזה המצב חשוב לבחור את המנוע החדש באופן מושכל. בעמוד זה תמצאו המלצות לגבי מנועים לכלי הרכב הפופולריים בישראל, אופן התקנתם, סוגי מנועים שונים ועוד מידע רלוונטי שיעזור לכם להפיק מקסימום תועלת מהרכב למשך שנים רבות.

היתרון המשמעותי של המנועים המיובאים

כשאין ברירה אלא להחליף מנוע, עבור כמעט כל סוג רכב וכל תת דגם ישנה בחירה בין הרכבת מנוע מיובא לבין התקנת מנוע שפורק מרכב “ישראלי”, כלומר רכב שהשימוש בו היה כאן בארץ.

לכאורה מנוע הוא מנוע, והפרמטר החשוב היחיד הוא הקילומטראז’ שעבר והמצב שלו, ולא אמור להיות הבדל בין מנוע שהגיע מרכב שנע על כבישי אירופה לבין מנוע שהיה מותקן ברכב שנע על כבישי ישראל. בפועל ישנו הבדל משמעותי, וזאת משתי סיבות עיקריות: סיבה אחת היא מזג האוויר. תנאי האקלים הקשים בארץ מובילים לשחיקה משמעותית יותר של כל מנוע, ולכן למנועים מיובאים יש יתרון. סיבה שנייה היא שאמנם תרבות הנהיגה והשימוש ברכב בארץ השתפרה פלאים בעשורים האחרונים, אולם עדיין לא כל הנהגים מקפידים על התחזוקה המומלצת (כולל שימוש במים ושמן מתאימים ואיכותיים), כך שבחלק מהמקרים המנועים הלא מיובאים סובלים משחיקה רבה גם אם הקילומטראז’ שלהם אינו גבוה.

בהתאם ההמלצה לכל מי שמחפש מנועים לרכב בירושלים היא להעדיף מנועים מייבוא, כשבאופן טבעי ישנן בדיקות נוספות שחשוב לבצע.

איך לוודא שהמנוע במצב טוב?

מן הסתם לא כל מנוע מיובא יספק לבעל הרכב שנים רבות של ביצועים משובחים ונהיגה בראש שקט. על-מנת שכך יהיה נדרש מנגנון סינון ומיון מוקפד של המנועים השונים – לחברת שלמה נאור תהליך עבודה מסודר שכולל בדיקות קפדניות אשר מבוצעות על-ידי אנשי מקצוע מנוסים.

הבדיקות כוללות מעברים, שברים וקומפרסיה, והן מבוצעות פעמיים: פעם אחת כשהמנוע מתקבל בחברה ופעם שנייה כשהמנוע נמסר ללקוח. הוותק המשמעותי של העובדים וההקפדה על כל פרט ופרט במהלך הבדיקות מבטיחים שכל נהג שברכבו מותקן מנוע מיובא ע”י חברת שלמה נאור יזכה למקסימום תועלת ולאורך זמן רב.

כל סוגי המנועים לכל הדגמים ותת הדגמים

עוד דגש חשוב כשמחפשים מנועים לרכב בירושלים הוא התאמה מושלמת של המנוע לדגם הרכב, לתת הדגם ולשנת הייצור. כך למשל ליונדאי i10, אחת ממכוניות המיני הפופולריות ביותר בשנים האחרונות, היו עד 2014 מנועים בנפח 1.1 ליטר ו-1.25 ליטר, והחל משנה זו מנוע של 998 סמ”ק. עוד דוגמה היא מנועים לסובארו פורסטר, רכב השטח הוותיק של יצרנית הרכב היפנית המובילה, שנע בכבישי ישראל מזה עשרים שנים ולאורך תקופה זו הגיעו גרסאות שונות שלו עם מנועים שונים.

רק חברה ותיקה ואמינה בתחום חלקי החילוף לרכב יכולה להבטיח לכל מי שמחפש מנוע לרכב בירושלים בדיוק את המנוע שהוא זקוק לו, וכאמור במצב מצוין.

מנועים לרכב בירושליםמה כדאי לדעת על סוגי המנועים השונים?

ישנם כמובן סוגים רבים של מנועים לרכב בירושלים ובפרט נפוצות האופציות של מנועי בנזין, מנועי דיזל ומנועים היברידיים.

מנוע בנזין הומצא כבר בסוף המאה ה-19. פעולת מנועים אלה מבוססת על דחיסה של אוויר ומים והצתת התערובת. מנועי הבנזין המודרניים משתמשים בשיטה של הזרקת דלק הישר אל הצילינדר. יתרונות מנוע הבנזין הם פעולה חלקה, הספק גבוה וטווח רחב מאוד של סיבובים לדקה (ביחס למנועי בעירה פנימית). החסרונות העיקריים הם כוח מועט יחסית (ובפרט בהשוואה למנועי הטורבו דיזל), צריכת דלק גבוהה ויעילות אנרגטית נמוכה.

מנועי דיזל מספקים מענה לאחד החסרונות המשמעותיים ביותר של מנועי הבנזין והוא הבזבזנות של הדלק. מנוע דיזל חוסך עד 30% מצריכת הדלק – נתון משמעותי מאוד. למנועי דיזל יכולת טובה יותר של העברת כוח אל הכביש והם גם אמינים יותר ותוחלת החיים שלהם ארוכה יותר. חוויית הנהיגה נחשבת פחות טובה והמנוע גם יותר רועש, אבל לרכבי עבודה וכשהשימוש במכונית נרחב, יתרונות הדיזל עולים על חסרונותיו.

המנועים ההיברידיים כוללים מנוע חשמלי לצד מנוע הבנזין. בזכות המנוע החשמלי צריכת הדלק נמוכה להפליא, הפעולה של הרכב שקטה מאוד ועוד יתרון משמעותי הוא זיהום אוויר נמוך במיוחד – ובעידן שבו כולנו כבר מודעים לאחריות שמוטלת עלינו מבחינת השמירה על כדור הארץ, זהו בהחלט שיקול שאי אפשר להתעלם ממנו.

מנועים לרכב בירושלים
3 (60%) 2 votes