טורבו ליונדאי

טורבו ליונדאי

יונדאי היא אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם, וגם בארץ נהנים הדגמים השונים שלה מפופולריות רבה. הוספת טורבו ליונדאי משדרגת במידה ניכרת את הביצועים של המנוע, ושל הרכב, כך שמדובר בפעולה משתלמת – ובפרט אם מקפידים לרכוש טורבו ממקור איכותי. בעמוד זה תמצאו מידע אודות התועלות יקרות הערך של טורבו באופן כללי, האפשרויות השונות של טורבו לדגמי יונדאי והכללים לבחירת המוצר הטוב ביותר.

התועלת המשמעותית של טורבו לרכב יונדאי

הוספת טורבו למנוע ברכב יונדאי מאפשרת להפיק ממנו ביצועים משופרים – אם תרצו, כמו לנהוג במכונית בעלת נפח מנוע גדול יותר בלי שהמנוע עצמו יגדל (למשל הגעה להספק ולמומנט של מנוע 2 ליטר גם אם ברכב שלכם יש מנוע של 1.6 ליטר). פעולתו של הטורבו מבוססת על ניצול הגזים שנפלטים מהמכונית. הגזים מסובבים טורבינה במהירות גבוהה מאוד, טורבינה זו מסובבת טורבינה נוספת וזו יונקת אוויר טרי, דוחסת אותו אל המנוע ובכך מגדילה את מסת האוויר. במקביל גדלה גם כמות הדלק במנוע, והשילוב של האוויר והדלק מגדיל את עוצמת הפעולה של המנוע.

התועלת עבורכם: חוויית נהיגה משופרת גם בכלי רכב עם מנוע צנוע, צריכת דלק חסכונית (מנוע גדול צורך כמויות גדולות של דלק גם שלא לצורך, בעוד הוספת טורבו ליונדאי משתמשת בדלק רק כשהוא נחוץ באמת) וגם הפחתת זיהום האוויר.

למה חשוב לבחור טורבו איכותי?

הפעולה האינטנסיבית מאוד של הטורבו גורמת לשחיקה של ממש של כל חלקי רכיב זה: הטורבינות, המדחס, בית המדחס, תותבי הפלדה, מחזירי השמן ועוד. בהתאם חשוב לבחור טורבו שיחזיק מעמד זמן רב גם תחת העומס הנ"ל, ויאפשר להפיק את הביצועים המשודרגים מהמנוע. בפרט חשוב להקפיד על הכלל הנ"ל כשמדובר על טורבו משומש או מחודש.

הסוגים השונים של טורבו ליונדאי

כשמחליטים להוסיף טורבו ליונדאי או להחליף טורבו קיים שכבר הגיע לסוף הדרך, הבחירה העיקרית היא בין חלק חדש, מהאריזה, לבין חלק מחודש, כלומר כזה שכבר היה מותקן במכונית יונדאי. כשבוחרים באופציה השנייה יש עוד בחירה – בין טורבו מפירוק בחו"ל לבין טורבו מפירוק בארץ. בדרך כלל מגדשי הטורבו המיובאים איכותיים יותר, אבל בכל מקרה כשמקפידים על מקור איכותי ואמין מדובר על חלק שעבר בדיקות מדוקדקות – באמצעות מכשור מיוחד וע"י אנשי מקצוע מנוסים. בהתאם הקפדה על המקור שממנו קונים את הטורבו לרכב מבטיחה שקט נפשי ובעיקר מקסימום תועלת לטווח ארוך ככל האפשר.

על מה חשוב להקפיד כשבוחרים טורבו לדגמי יונדאי השונים?

מעבר לחשיבות ההקפדה על טורבו שעבר בדיקות יסודיות, או לחילופין קניית טורבו חדש של יצרנית אמינה ומוכרת, הדגש העיקרי הוא התאמה מדויקת של הטורבו לדגם הספציפי שלכם. באופן טבעי יש הבדלים בין טורבו ליונדאי i10 לבין טורבו ליונדאי i20, ובין שני אלה לבין טורבו ליונדאי לנטרה או טורבו ליונדאי איוניק וכו'. בחלק מהמקרים ישנם הבדלים בהתאם לשנת הייצור, משום שהמנוע של הרכב השתנה לאורך השנים. זוהי עוד סיבה טובה לרכוש טורבו לרכב מחברה בעלת קטלוג גדול שכולל את כל האפשרויות, כך שלא תצטרכו להתפשר על איכות הביצועים של הרכב.

טורבו ליונדאי
דרגו אותנו